28 August

Bilinçli olmak nakit akışınızı değiştirebilir mi? (2. Kısım)

Bugünkü konu Access Consciousness’ un diğer önemli yönlendirmelerinden bir olan “Soruda Yaşamak”. Bu yönlendirme bir önceki blog konusu “10 ar Saniyelik Seçimlerle Yaşamak” la adeta iç içedir. Soru sormak size olası karlı seçimlerden haberdar olabilmeniz için en fazla bilgiyi verir. Cevaplar – ki bunlara kararlar, yargılamalar ve sonuçlandırmalar da dahildir, kısaca “.” ile biten her hangi bir şey daima farkında lığı ve bilgi akışını durdurur.

İşler ve Finansal Başarılar için yapılan yaklaşımların çoğunun formüller ve cevaplara odaklandığının farkında mısınız? Peki bunun artık işe yaramadığının farkında mısınız? Zenginlik ve emekliliğe ulaşma yöntemi olarak formüllere ve çözümlere inanan ancak elde ettikleri tek şeyin inandıkları her şeyin, miktarı ne kadar olursa olsun yatırım bedeli olarak parçalanıp gitmesi ya da tümüyle yok olması olan kaç kişi vardır?

Finansal Başarı yöntemi olarak inandığınız her şeyin artık işe yaramadığını anladığınızda “Soruda Yaşamak” size de daha anlamlı gelmiyor mu?

Kim en fazla para oluşturabilir, “her zaman yaptıkları gibi” yapanlar mı yoksa “bilinen sınırların dışında” düşünenler mi? “Bilinen sınırların dışında” düşünmek her şeyi sorgulamanın bir başka şekilde tanımlanması değil mi? Bütün büyük buluşlar ve yenilikler “böyle gelmiş böyle gider” diyerek statükoyu korumak yerine soru sormakla oluşmadı mı?

Size burada nakit akışınızı ve öz varlıklarınız arttıracak bazı soru örnekleri vermek istiyorum;

* Burada daha başka ne olasıdır?
* Bu uğraşı gelir akışına nasıl dönüşür?
* Henüz farkında olamadığım fırsatlar nerede?
* Bundan da daha iyi nasıl olur?
* Sonsuz olasılıklarım nelerdir? (Bunu istediğiniz her konuda sorabilirsiniz)
* Bunu elde etmek neye mal olur? (Burada elde etmek istediğiniz ne ise onun adını verebilirsiniz)
* Bunun benim hayal edebileceğimden de daha iyi oluşması neye mal olur?

Görünüşte zararlıymış gibi olan bir soru “Bunda doğru olan nedir ki elde edemiyorum?” bakış açılarınızı değiştirebilir, buna bağlı olarak her durumda para oluşturabilecek potansiyeller önünüze çıkabilir.

Her tanımlama bir tür cevap ve kısıtlamadır. Ortaya çıkanı ne kadar az tanımlamaya çalışırsanız o kadar daha fazla olasılık ortaya çıkacaktır. Uluslararası bir medya kuruluşunun CEO’ su olarak ideal olan çözümü tanımladığınızda ya daha daha eğlenceli, daha fazla “siz” olan ve finansal olarak daha karlı bir olasılık ortaya çıkarsa ne yaparsınız? En azından oradaki potansiyeli görmek yeteneğinizi kullanır mısınız yoksa bunu istediğinizin tam olarak bu olmadığını söyleyerek geri mi çevirir siniz?

Bu araçları sadece cesur olanlar kullanabilir. Bu araç diğerlerine bir yamaçtan paraşütsüz atlamak gibi gözükür. Ama hangisinin daha fazla para oluşturma kapasitesi vardır, gözü pek olanın mı yoksa bildiklerinin ötesini araştırmayan ihtiyatlı kişiler mi? Gerçekten hangisi? Bu aracı kullanma cesaretiniz var mı?

SONSUZ OLASILIKLARIMIZ NELERDİR?

Bu yazı Access Consciousness Resmi Blog sayfasından alıntı yapılıp sadeleştirilerek tercüme edilmiştir. Yazının İngilizce aslını  http://access-consciousness-blog.com/2012/08/can-consciousness-change-your-cash-flow-pt-ii/ linkini kullanarak okuyabilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ÜYE OLUN
GÖNDER

Etkinliklerimizden haberdar olmak ve sizin için hazırladığımız eğlenceli ve kolay Access araçlarını deneyimlemek ister misiniz?

Hemen Şimdi Kaydolun!

Facebook

Google Plus

Instagram

Follow Me on Instagram
 • İstanbul 🌸

  cananbekdik: "İstanbul 🌸"
  56
  0
 • Yeni yıla girerken hem bedenlerimizi hem de finansal durumumuzu yenileyelim dedik ! Access Consciousness'in muhteşem sınıfı "Nasıl Para Olunur?" hediyesi ile birlikte birbirimize Bars ve Beden Hediyelendirmeleri yapacağız. Bize katılmak ister misiniz? TARİH: 24.12.2017 (Pazar) SAAT: 10.00-19.00 YER: Asia City Hotel Küçükbakkalköy Mahallesi, Sütçüler Sok. No:3, 34750 Ataşehir/İSTANBUL FİYAT: 250 TL İletişim için 0532 732 48 61

  cananbekdik: "Yeni yıla girerken hem bedenlerimizi hem de finansal durumumuzu yenileyelim dedik !

Access Consciousness'in muhteşem sınıfı "Nasıl Para Olunur?" hediyesi ile birlikte birbirimize Bars ve Beden Hediyelendirmeleri yapacağız.

Bize katılmak ister misiniz?

TARİH: 24.12.2017 (Pazar)
SAAT: 10.00-19.00
YER: Asia City Hotel 
Küçükbakkalköy Mahallesi, Sütçüler Sok. No:3, 
34750 Ataşehir/İSTANBUL
FİYAT: 250 TL
İletişim için 0532 732 48 61"
  46
  0
 • 2018 senesine 2017 fiyatıyla girmeye ne dersiniz? Bakalım bu bizim için ne yaratır?

  cananbekdik: "2018 senesine 2017 fiyatıyla girmeye ne dersiniz? Bakalım bu bizim için ne yaratır?"
  51
  0
 • Her birimizin kendi muhteşem hayatını yaratabilecek muazzam bir gücü ve titreşimi var. Peki bunun ne kadar farkındayız? Seçmeye hazır mısınız? Hemen bizimle iletişime geçin! 👉www.bilinceerisim.com #BundanDahaİyiNasılOlur❔ . . . #CananBekdik #BilinceErişim #Access #accessconsciousness #gelişim

  cananbekdik: "Her birimizin kendi muhteşem hayatını yaratabilecek muazzam bir gücü ve titreşimi var. Peki bunun ne kadar farkındayız? 
Seçmeye hazır mısınız?
Hemen bizimle iletişime geçin! 👉www.bilinceerisim.com
#BundanDahaİyiNasılOlur❔ .
.
.
#CananBekdik #BilinceErişim #Access #accessconsciousness #gelişim"
  51
  1
 • #Günaydın! 🎈💞🎉✨ Ya hayatın tek amacı eğlence ise? Neşe hayatınıza ne getirir? Peki ya bugün daha fazla neşe yaratmak için ne seçersiniz? 👉 www.bilinceerisim.com 📞 0532 732 48 61 #BundanDahaİyiNasılOlur❔ . . . #CananBekdik #BilinceErişim #Access #AccessConsciousness #Pazartesi #Yaşam #Eğlence #Mutluluk #Neşe #İhtişam

  cananbekdik: "#Günaydın! 🎈💞🎉✨
Ya hayatın tek amacı eğlence ise? 
Neşe hayatınıza ne getirir? 
Peki ya bugün daha fazla neşe yaratmak için ne seçersiniz? 👉 www.bilinceerisim.com
📞 0532 732 48 61
#BundanDahaİyiNasılOlur❔
.
.
.
#CananBekdik #BilinceErişim #Access #AccessConsciousness #Pazartesi #Yaşam #Eğlence #Mutluluk #Neşe #İhtişam"
  71
  2
 • Gelecek nesillerimize ışık tutan değerli Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun. #24Kasım #ÖğretmenlerGünü #Atatürk #MustafaKemalAtatürk #BaşÖğretmen #Öğretmenim

  cananbekdik: "Gelecek nesillerimize ışık tutan değerli Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun.

#24Kasım #ÖğretmenlerGünü #Atatürk #MustafaKemalAtatürk #BaşÖğretmen #Öğretmenim"
  67
  0
 • Mavive yeşil kombinasyonu 💃

  cananbekdik: "Mavive yeşil kombinasyonu 💃"
  82
  2
 • Doğa mis gibi 💃❤️🙏🌸

  cananbekdik: "Doğa mis gibi 💃❤️🙏🌸"
  239
  6
 • Bundan Daha İyi Nasıl Olur? 💃

  cananbekdik: "Bundan Daha İyi Nasıl Olur? 💃"
  131
  1
 • Nasıl Para Olunur? Seminerimiz 18.11.2017 cumartesi 12:00/16:00 saatleri arasında olacaktır. Kimler bizimle oynar??

  cananbekdik: "Nasıl Para Olunur? Seminerimiz 18.11.2017 cumartesi 12:00/16:00 saatleri arasında olacaktır. Kimler bizimle oynar??"
  51
  0