28 November

Büyümeye Hazırlık İçin 3 Yöntem

Bütün iş sahipleri büyümek isterler, ama sırası geldiğinde çok azı bunu alıp kabul eder. İş sahibi biri olarak kendinize verebileceğiniz en büyük hediye geleceğin farkında olmaya gönüllü olmaktır. Sonu olmayan psişik okumalar yoluyla değil, işinizle yakın iletişimde bulunmak ve zekice bir sonra neye gereksinim duyacağının farkında olmak yöntemiyle. Eğer meraklı, esnek ve günümüz sorunlarının önünde olmaya gönüllü değilseniz işinizdeki en büyük darboğaz siz olacaksınız.

İşimi sıfırdan küresel olarak başarılı bir şirket haline büyüttüğüme göre işte size her şeyi kolaylıkla büyütmek için sürekli kullanmaya devam ettiğim üç anahtar strateji.

buyumek-kisisel-gelisim

Rekabeti Konu Dışı Bırakın

Hedefim her zaman kendimi ve işimi olduğumuz kadar farklı ortaya koymaktır. Odaklandığımız şey katkıdır, rekabet değil, ayrıca kendi kendine yardım ve bilinçlilik endüstrisinde diğerleri ne yapıyor konusuna çok az enerji veya dikkat ayırırız. Bütün bunları rekabetiniz konusu yapmaktansa kendinize ve ekibinize sorun: “Kendimizi bugün kendi ötemizde yaratmak için ne gerekir?”

Başka kimsenin sizin yönteminizle yapmadığını gördüğünüzde gerçekten farklı olan fikirlerin farkına varacaksınız ve insanlar sizin yaptıklarınız hakkında konuşmaya başlayacaklar. Saklanmayın! Kutlayın! Ve ötenizde yaratmaya devam edin. Hatta rahatsız hissettirse bile – ya sürdürülebilir büyüme böyle başlıyorsa?

Sizinle Birlikte Büyüyecek Sistemler Ekleyin

Ne zaman yeni bir sistem ekleseniz, esnek ve uzak görüşlülüğünüzden esinlenen işinizi yaratırken sizinle birlikte büyüyebileceğinden emin olun. Kişiler eklediğinizde, işinize her şeyi sadece üçünüz yapacakmış gibi katkı vermeye davet edecek sistemler yaratın.

Çoğu işletmeler işteki kişilerin gerçekte olabilecekleri katkıyı engelleyecek yapılar yaratırlar. Sizin sisteminizle ilgili, çalışan her bir kişiyi iş tanımlarının belirttiği katkıdan daha büyük bir katkı olmalarına izin verecek farklı ne olabilir? Eğer kişilere kendi iş tanımlarını yaratmalarına, böylece en iyi yaptıkları şeyi yapmalarına izin verseydiniz nasıl olurdu? Yenilikçi sistemler artık daha fazla işe yaramayan iş yapmanın geleneksel yöntemlerinin ötesinde yaratırlar.

Sonuca Odaklı Kalmayın

Çoğu işletmeler büyüme süreçlerinde planları ve hedefleri konusunda takıntılıdırlar. Böylece gerçekten neyin mümkün olduğunu aramaktansa tahmin ettikleri neticeleri yaratırlar. Ben Access Consciousness® için hiçbir zaman bir plan yapmadım ama her zaman daha fazla olasılıkların hazır hale gelmesini isteyerek muazzam büyümeyi davet ettik.

Halen mevcut bir planınız olmasaydı başka neler mümkün olurdu? Eğer büyüme hayal ettiğiniz biçimde ortaya çıkmazsa, mümkün OLANI reddetmeyin. Bu sizi gitmeyi istediğinizin çok daha ötesine götürebilir. İşin büyümesi bir maceradır, neye mal olursa olsun başarılması gereken bir dizi vade tarihleri ve amaçlar değildir.

Son olarak, alana – hem bir kişi ve hem de bir işletme olarak – büyümesi için izin verin. Eğer herhangi bir seçiminizi yargılamayıp sadece ileri doğru gitmeye devam etseydiniz, bu ne yaratırdı?

Not: Bu yazı Gary Douglas tarafından Idea Cafe Blog Sayfası için yazılmıştır. İngilizce aslını okumak isterseniz http://blog.ideacafe.com/3-ways-prepare-growth linkini tıklayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ÜYE OLUN
GÖNDER

Etkinliklerimizden haberdar olmak ve sizin için hazırladığımız eğlenceli ve kolay Access araçlarını deneyimlemek ister misiniz?

Hemen Şimdi Kaydolun!

Facebook

Google Plus

Instagram

Follow Me on Instagram
 • İstanbul 🌸

  cananbekdik: "İstanbul 🌸"
  56
  0
 • Yeni yıla girerken hem bedenlerimizi hem de finansal durumumuzu yenileyelim dedik ! Access Consciousness'in muhteşem sınıfı "Nasıl Para Olunur?" hediyesi ile birlikte birbirimize Bars ve Beden Hediyelendirmeleri yapacağız. Bize katılmak ister misiniz? TARİH: 24.12.2017 (Pazar) SAAT: 10.00-19.00 YER: Asia City Hotel Küçükbakkalköy Mahallesi, Sütçüler Sok. No:3, 34750 Ataşehir/İSTANBUL FİYAT: 250 TL İletişim için 0532 732 48 61

  cananbekdik: "Yeni yıla girerken hem bedenlerimizi hem de finansal durumumuzu yenileyelim dedik !

Access Consciousness'in muhteşem sınıfı "Nasıl Para Olunur?" hediyesi ile birlikte birbirimize Bars ve Beden Hediyelendirmeleri yapacağız.

Bize katılmak ister misiniz?

TARİH: 24.12.2017 (Pazar)
SAAT: 10.00-19.00
YER: Asia City Hotel 
Küçükbakkalköy Mahallesi, Sütçüler Sok. No:3, 
34750 Ataşehir/İSTANBUL
FİYAT: 250 TL
İletişim için 0532 732 48 61"
  46
  0
 • 2018 senesine 2017 fiyatıyla girmeye ne dersiniz? Bakalım bu bizim için ne yaratır?

  cananbekdik: "2018 senesine 2017 fiyatıyla girmeye ne dersiniz? Bakalım bu bizim için ne yaratır?"
  51
  0
 • Her birimizin kendi muhteşem hayatını yaratabilecek muazzam bir gücü ve titreşimi var. Peki bunun ne kadar farkındayız? Seçmeye hazır mısınız? Hemen bizimle iletişime geçin! 👉www.bilinceerisim.com #BundanDahaİyiNasılOlur❔ . . . #CananBekdik #BilinceErişim #Access #accessconsciousness #gelişim

  cananbekdik: "Her birimizin kendi muhteşem hayatını yaratabilecek muazzam bir gücü ve titreşimi var. Peki bunun ne kadar farkındayız? 
Seçmeye hazır mısınız?
Hemen bizimle iletişime geçin! 👉www.bilinceerisim.com
#BundanDahaİyiNasılOlur❔ .
.
.
#CananBekdik #BilinceErişim #Access #accessconsciousness #gelişim"
  51
  1
 • #Günaydın! 🎈💞🎉✨ Ya hayatın tek amacı eğlence ise? Neşe hayatınıza ne getirir? Peki ya bugün daha fazla neşe yaratmak için ne seçersiniz? 👉 www.bilinceerisim.com 📞 0532 732 48 61 #BundanDahaİyiNasılOlur❔ . . . #CananBekdik #BilinceErişim #Access #AccessConsciousness #Pazartesi #Yaşam #Eğlence #Mutluluk #Neşe #İhtişam

  cananbekdik: "#Günaydın! 🎈💞🎉✨
Ya hayatın tek amacı eğlence ise? 
Neşe hayatınıza ne getirir? 
Peki ya bugün daha fazla neşe yaratmak için ne seçersiniz? 👉 www.bilinceerisim.com
📞 0532 732 48 61
#BundanDahaİyiNasılOlur❔
.
.
.
#CananBekdik #BilinceErişim #Access #AccessConsciousness #Pazartesi #Yaşam #Eğlence #Mutluluk #Neşe #İhtişam"
  71
  2
 • Gelecek nesillerimize ışık tutan değerli Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun. #24Kasım #ÖğretmenlerGünü #Atatürk #MustafaKemalAtatürk #BaşÖğretmen #Öğretmenim

  cananbekdik: "Gelecek nesillerimize ışık tutan değerli Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun.

#24Kasım #ÖğretmenlerGünü #Atatürk #MustafaKemalAtatürk #BaşÖğretmen #Öğretmenim"
  67
  0
 • Mavive yeşil kombinasyonu 💃

  cananbekdik: "Mavive yeşil kombinasyonu 💃"
  82
  2
 • Doğa mis gibi 💃❤️🙏🌸

  cananbekdik: "Doğa mis gibi 💃❤️🙏🌸"
  239
  6
 • Bundan Daha İyi Nasıl Olur? 💃

  cananbekdik: "Bundan Daha İyi Nasıl Olur? 💃"
  131
  1
 • Nasıl Para Olunur? Seminerimiz 18.11.2017 cumartesi 12:00/16:00 saatleri arasında olacaktır. Kimler bizimle oynar??

  cananbekdik: "Nasıl Para Olunur? Seminerimiz 18.11.2017 cumartesi 12:00/16:00 saatleri arasında olacaktır. Kimler bizimle oynar??"
  51
  0